Szkolny Klub Wolontariatu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce – Osadzie

 

Człowiek jest wielkim nie przez to co posiada lecz przez to kim jest

nie przez to, co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi

Jan Paweł II

Wolontariat to przede wszystkim powołanie, a nie praca. To także jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. Praca wolontariuszy w Szkolnym Klubie Wolontariatu stwarza każdemu młodemu człowiekowi: szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, uczy też pracy. Buduje poczucie sensu z faktu pomagania innym i uzyskanie poczucia satysfakcji. Przede wszystkim przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu w miłym towarzystwie.

SKW działający w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce – Osadzie liczy w roku szkolnym2016/2017 – 8 osób, a koordynatorem jest p. Diana Łubkowska.

Wolontariusze aktywnie udzielają się w wielu akcjach charytatywnych. Bierzemy udział we wszystkich działaniach podejmowanych przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie, rozwijając ideę wolontariatu w szkole i w mieście, przy wsparciu dyrekcji szkoły i Rady Pedagogicznej.

Wolontariuszami w naszej szkole są:

Hurko Weronika, Ochrymiuk Klaudia, Szwalikowska Karolina – uczennice klasy I;

Adamczyk Maja, Babut Karolina, Gałgański Szymon, Mazurek Amelia, Miłosz Weronika – uczniowie klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

 

Akcje w jakich uczestniczyliśmy w roku szkolnym 2016/2017:

  • Szlachetna paczka,

  • Mikołajkowa wizyta w Placówce Opiekuńczo – wychowawczej „Kamyk” we Włodawie,

  • Wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych,

  • Kwesta wielkanocna zorganizowana przez Włodawskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”.

Ponadto:

  • Akcje profilaktyczne „ARS – czyli jak dbać o miłość”, „Wybierz życie – pierwszy krok”, Dzień Kobiet „Zdrowie zaczyna się w głowie”.

Pamiętaj!

Wolontariuszem może zostać każdy, kto pragnie służyć innym.