Akcja poboru krwi

         Od 22 do 26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Rejestrowanie się jako dawca krwi jest istotne szczególnie teraz, w trudnym okresie pandemii. Poza krwią możliwe jest także oddawanie osocza przez ozdrowieńców, czyli osoby, które przebyły Covid-19.

         5 grudnia od godz. 9 do 12 będzie można oddać krew we włodawskim punkcie krwiodawstwa. „Między Barbórką a Mikołajkami zapraszamy do włodawskiego punktu krwiodawstwa. Podaruj zdrowie i życie” – zachęcają organizatorzy akcji: Klub Honorowego Dawcy we Włodawie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

 

Joanna Szubstarska

Apel o pomoc

127095778_3501240126631836_3099428837640849584_n
W związku z bardzo trudną sytuacją, z jaką często borykają się pacjenci covidowi naszego szpitala, Zarząd

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie

w porozumieniu z Dyrekcją

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie

zwraca się z apelem do darczyńców o pomoc i wsparcie rzeczowe dla pacjentów SPZOZ we Włodawie – w postaci zakupu środków higienicznych, takich jak:

– chusteczki nawilżane do ciała,
– pianka myjąca,
– kremy ochronne na skórę,
– myjki do ciała,
– podkłady na łóżko (75 cm x 90 cm),
– pieluchomajtki w rozm. L oraz XL.
 
W sprawie pomocy rzeczowej prosimy o kontakt pod nr. tel. 603 308 480.
 
Państwa wsparcie nie tylko pomoże w codziennej pracy w walce o życie i zdrowie pacjentów, ale także doda sił do dalszej walki z pandemią i da nadzieję, że wspólnie wygramy walkę z koronawirusem. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.
 
Prosimy – dbajcie o siebie, życzymy zdrowia.
Zarząd Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu we Włodawie

Wesprzyj rodzinę!

Baza Rodzin potrzebujących Szlachetnej Paczki jest już otwarta❗ Wystarczy wejść na stronę: https://www.szlachetnapaczka.pl/ i wybrać rodzinę.

         Następnie darczyńca zbiera grupę osób, z którą przygotuje paczkę. Dbając  o bezpieczeństwo, może zrobić to online. W dalszej kolejności gromadzi  się przedmioty z listy potrzeb wybranej rodziny. Pakuje się paczki i przywozi do wyznaczonego magazynu w dniach 12-13 grudnia 2020.

 

Joanna Szubstarska

Kwesty nadal trwają

Dwa stowarzyszenia, które od lat zbierają pieniądze na odnowę nagrobków, nadal oczekują na wsparcie ofiarodawców.

         Stowarzyszenie Wereszczyński Gościniec w trakcie internetowej kwesty zebrało 5 750 zł, dodatkowo do puszki przed cmentarzem – 1 100 zł. Dużo mniej uzbierało włodawskie Stowarzyszenie Renovabis, które uzyskało 1 165 zł. Organizatorzy zbiórki pieniędzy na renowację nagrobków na zabytkowym cmentarzu

w Wereszczynie będą zbierali datki nadal. Osoby, które chciałyby wesprzeć  Stowarzyszenie w pracach renowacyjnych na cmentarzu w Wereszczynie, a nie zdążyły wziąć udziału w kweście do puszki lub w zbiórce internetowej, mogą w każdym czasie wpłacić darowiznę na rachunek: 75 8191 1026 2002 2000 0707 0001.

         Na hojność liczą także organizatorzy kwesty na włodawskim cmentarzu, którzy w 2020 r. odnowili dwa zabytkowe nagrobki: Heleny z Niewczaszyńskich Pawliszewskiej i Stanisława Niewczaszyńskiego. W 2021 r. Renovabis planuje przeprowadzenie kolejnych prac renowacyjnych zabytkowych nagrobków.

W związku z dużymi kosztami, szacowanych w tym roku na ok. 25 tys. złotych, które wielokrotnie przekraczają nasze możliwości finansowe, proszą o wsparcie. Wystarczy wejść na stronę zrzutka.pl i wpisać hasło: Renowacja zabytkowych nagrobków we Włodawie. Stowarzyszenie Renovabis.

 

Joanna Szubstarska

Kwesty w powiecie włodawskim

         Z uwagi na panującą pandemię Stowarzyszenie Renovabis i Stowarzyszenie Wereszczyński Gościniec organizują kwesty on-line na renowację zabytkowych nagrobków.

         Wystarczy wejść na strony: zrzutka.pl (Wpisujemy: Renowacja zabytkowych nagrobków we Włodawie. Stowarzyszenie Renovabis oraz Renowacja nagrobków zabytkowego cmentarza w Wereszczynie) i okazać hojność.

Joanna Szubstarska